100 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde kargo ücretsiz!
0 Sepetim
Sepete eklendi
  Sepetinizde 1 ürün var
  Sepetinizde 1 ürün var
  Toplam
  Alışverişi Tamamla Alışverişe Devam Et

  Ahmet Çoban 2000 yılında 15 yaşında kuaförlüğe başladı.

  2008 - 2012 yılları arasında dönemin popüler kuaför markalarından MOS’ta kariyer basamaklarını çıkmaya devam etti ve kurumun en genç yöneticilerinden biri olma başarısını gösterdi.

  2012 yılında girişimci tarafı ağır basan Ahmet Çoban, Makas Markası ile yola devam etmeye karar verdi. İlk açılışını yaptığı Makas Nişantaşı Şubesi’nin kısa dönemde yakaladığı başarı sayesinde önce Etiler’de sonra da Nişantaşı’nda ikinci bir salon açarak yoluna 3 adresle devam etti.

  Bu dönemde Ombre, Brushlight, Chilla, Sunkissed, Transparan boya gibi birçok farklı uygulama ve renklendirme tekniği geliştirdi. Yenilikçi uygulamaları, konusunda “trend öncüsü” olarak konumlanmasını sağladı.

  Tüm bu teknikleri sosyal medyanın ilgili kanallarında yoğun paylaşımı sektörde sosyal medyanın başarılı kullanımı konusunda örnek gösterildi. Ahmet Çoban ve markaları bugün sosyal medyada, yurtiçi ve yurtdışından olmak üzere, 200bin’i aşan takipçiye sahiptir.

  2015 yılı Ahmet Çoban’ın şu ana kadarki tüm profesyonel hayallerini hayata geçirmek için yeniden yola çıktığı bir yıl oldu.Türkiye’nin “saç tamiri” sloganı ile yola çıkan ve yaptığı yenilikçi uygulamalarla ilk “2. dalga kuaför salonu” olarak tanımlanan Garage Hair Repair Studio Etiler’de kapılarını açtı.

  2015 yılı aynı zamanda Ahmet Çoban’ın 3 yıla yakın bir süredir planladığı sağlıklı ve doğal saç bakım serisi Garage Organics’in de bir süredir devam eden Ar-Ge sonrasında hayata geçtiği yıl oldu. Böylece Ahmet Çoban Türkiye’nin ilk salon çıkışlı saç bakım markasına da imza attı. Hem de tüm dünyada kabul gören, prestijli organik ürün sertifikaları COSMOS Organic ve ETKO ile.

  Garage Hair Repair Studio’un başarısı “bakımlı dolayısıyla sağlıklı saçlar” akımını benimseyenlerin öncelikli tercihi olmasıyla hızla tırmandı. 2016 Ocak ayında Nişantaşı Garage Studio ile markanın büyüme dönemi başladı. 2016 Haziran ayında Caddebostan şubesi ile marka ilk franchise çalışmasını yaptı.

  Önceki dönemde 3 salonu ile ayda 5bin civarında müşteriye kadar ulaşan Ahmet Çoban, Garage Studio markasıyla kuaför camiası için yeni bir adım atarak 20 dakikalık “kişisel danışmanlık” randevu sistemini gelişitirdi. Günlük maksimum 50 danışmanlık görüşmesi sınırlandırması koyan Ahmet Çoban'ın salon çalışmalarının kalitesini kontrol altında tutmak ve verilen hizmette “Garage Studio” kalite standartlarından ödün vermemek adına yaptığı çalışmalar müşterileri tarafından övgü ile karşılandı.

  Önümüzdeki dönemde hem Garage Hair Repair Studio hem de Garage Organics Markaları ile uluslararası projelere imza atmaya hazırlanan ve franchise çalışmalarına hız veren Ahmet Çoban, L’oreal Paris Markasının Renk Uzmanı olarak da danışmanlığa devam ediyor. Ayrıca Türkiye’deki birçok ulusal ve uluslararası kurumsal firmaya “kişisel stil/ kurumsal stil ve saç” konusunda seminerler vermektedir.

  Önemli Türk moda tasarımcılarıyla çalışan ve Türkiye’deki birçok yıldız ismin müdavimi olduğu Ahmet Çoban, dünya moda haftalarındaki yeni akımları yakından gözlemleyerek  Garage Studio’nun “trend öncüsü” ruhunu korumaya devam ediyor. 

  ahmet@garagehairrepair.com