Antalya Garage Hair Repair Studio

Mert Hanönü - Antalya / Bodrum Yalıkavak Garage Hair Repair Studio Sorumlusu

- Bize biraz kendinden bahseder misin?

Merhabalar; ben Mert. İş hayatım, eğitim sistemine olan bir başkaldırışla, küçük yaşta başladı. Çalışma hayatımın ilk dönemleri Nişantaşı ve Etiler'de geçti. Uzun yıllardır da Garage bünyesindeyim. Farklı ülkeler ve şehirler gezmeyi çok severim. Tam bir Snowboard ve wind sörf tutkunuyum ayrıca kano yapmayı da çok severim. Çok güzel bir aileye ve dünya tatlısı da bir oğula sahibim.

- Kuaförlük mesleğinin en sevdiğin tarafları nelerdir?

Çok farklı yapıda insanlarla iç içe olmak, bu bana farklılıklar katıyor, hayatın farklı tarafları hakkında yeni bakış açıları geliştirmeme destek oluyor. Bunun yanı sıra farklı gözlerde gördüğüm mutluluk benim için bu mesleği en özel kılan yanlardan biri. 

- Garage Studio markasının sana katkıları neler oldu?

Garage, sektörün tanımıyla insana değer katıyor. Ekibine ve müşterilerine de bence yeni vizyon yüklüyor. Hep bu hızla yenilenen oluşumun içinde olmak istiyorsun, sürekli hareket halinde ve canlı olmak istiyorsun.


- Son dönemde saçı ve imajıyla en beğendiğin ünlüler kimler? Kimin
saçını sana emanet etmesini isterdin?

Rosie Huntington-Whiteley’nin ismini verebilirim. 

- Son dönemlerle sana çok ilham veren bir tatil, kitap ya da film oldu
mu?

Evet Kapadokya gezimiz bir harikaydı. O balonların rengarenk gökyüzünde güneşle süzülüşü ve uyumu… Bana kaliteli ve iyi yapılan her işin ne kadar göz kamaştırıcı ve sürükleyici olduğunu tekrar düşündürdü. Tüm özenli işlerin yeniden yeniden arzulandığını, uzun süre akıllarda kaldığını düşünüyorum. Tıpkı bizim saçlarda ten rengi ile yakaladığımız uyum gibi, kesimle yarattığımız ahenk gibi. 

- Kendi kelimelerinle Garage Studio’larını nasıl anlatırsın? En
sevdiğin uygulamalar hangileri? Peki senin imzan olan uygulama hangisi?

Garage öncelikle benim için bir aile, güçlü bir gönül bağı… Benim eşim ile tanışmam bile işe olan sevgim ve Ahmet Bey'e olan sevgi ve saygımdan dolayı tesadüf eseri gerçekleşti. Bu nedenle bence Garage’ın yeri herkese nazaran bizim kalbimizde bir başka. Öte yandan Garage bir üretim noktası, yenilikler dünyası. Bizde en küçüğünden en büyüğüne herkesten ilham alabilirsin ve Garage ailesinde herkes değerlidir. Herkes birbiri ile uyum içindedir. En sevdiğim işlem Make-over işlemi; kendimi hayatta kalsın diye fidana can suyu vermiş gibi hissediyorum. Saçlar yeniden canlanıyor. Bir de Facelight işlemi, bu işlem doğru ellerde anında etkisini gösteren bir sihir gibi. 

- En sevdiğin Garage Organics ürünleri hangileri? Bize bu ürünlerle
ilgili verebileceğin farklı bir uygulama önerisi var mı?

Hepsini çok seviyorum. En favorim Leave-in Treatment No.2; kullanımı pratik olmasına rağmen saça sağladığı bakım çok başarılı. Bir de küçük bir tavsiye vermek isterim cildi hassas olan kişilerin özellikle bizim şampuanları mutlaka denemelerini isterim.

- Salonunu ziyaret eden ya da seni buradan okuyan kadınlara saçları ile
ilgili tek bir tavsiye verecek olsan, bu ne olurdu?

Ten, kaş ve göz uyumunu ön planda tutacak teknik işlemleri tercih etmelerini tavsiye ederim. 

Mert Hanönü'ne ulaşmak için 0507 719 93 23

Lara İsmet Gökşen Cad. Gözde Apt. No:60A Muratpaşa / Antalya

T: 0507 719 93 23