Türkbükü Garage Hair Repair Studio

Murat Deler - Ege Bölgesi Sorumlusu- İzmir Alsancak / Ataşehir-  Bodrum Yalıkavak / Türkbükü Garage Hair Repair Studioları 

- Bize biraz kendinden bahseder misin?

Ben Murat Deler. 28 yıldır sektörde çalışmaktayım. 7 yıldır da Ege Bölgesi Garage markasının şube sorumlusuyum. İşimi severek yapıyorum. İşin özellikleri ile kişisel özelliklerim birbiriyle örtüştüğü için başarılı olduğumu düşünüyorum.

- Kuaförlük mesleğinin en sevdiğin tarafları nelerdir?

Kuaför mesleğinin en sevdiğim tarafları ; insanların imajlarına, psikolojilerine, egolarına büyük katkı sağlıyoruz. Saç tek başına tellerden oluşan bir şey değil. İç ve dış görünümün dışarıya yansıması. Bu nedenle insanlarla sohbet edip nelerle mutlu olur, gündelik hayatında kimdir, neleri sever, seçtiği kıyafetler, psikolojisiyle bir bütün uygulama çıkartıyoruz. Sonucunda da mutlu olduklarını görmek bir bağ oluşturuyor. Yıllarca uzun süren dostluklar ortaya çıkıyor. İyi ki mu meslekteyim dediğim çok zaman var.

- Garage Studio markasının sana kattıkları neler oldu?

Garage ailesinde olmak cidden insana çok şey katıyor. Kurumsal bir bünyedeyiz ve başarılı bir ekipleyiz. Marka değerimiz yüksek. İnsanlara vizyonumuzu anlatmak zor olmuyor. Çünkü bilerek geliyorlar. Ayrıca aldığımız eğitimler, sektörde öncü uygulamaların bizden çıkıyor olması ve bu bilinçle çalışmak insanı her zaman daha iyi hissettiriyor. Kendimi şanslı hissediyorum. Her zaman gelişip, öğreniyoruz.

- Son dönemde saçı ve imajıyla en beğendiğin ünlüler kimler? Kimin saçını sana emanet etmesini isterdin?

Charlize Theron

- Son dönemlerde sana çok ilham veren bir tatil, kitap ya da film oldu mu?

Son dönemde etkilendiğim kitap; "Şans Hazırlıklı Olanı Sever". Ve en çok etkilendiğim film de "The Art of Racing In The Rain". Film inanılmaz ilham verici. Hayvansever biri olarak çok etkilendim. Filmde insanların hayat mücadelesi bir köpeğin bakış açısıyla anlatılıyor; ismi Enzo. Bir gün köpeği öldükten bir süre geçtikten sonra çok büyük bir hayranı geliyor çocuk dokuz yaşında adamdan imzalı resim almak istiyor. Sonra adam çocuğa adını sorduğunda Enzo diyor. Yani o ruh köpek olarak görevini tamamlayıp insan olarak yeniden dünyaya gelip çok sevdiği o insanla tekrar karşılaşıyor. Bu döngüye inanıyorum. Çok etkilenmiştim.

- Kendi kelimelerinle Garage Studio'larını nasıl anlatırsın?En sevdiğin uygulamalar hangileri? bize bu ürünlerle ilgili verebileceğin farklı bir uygulama önerisi var mı?

Garage Studioları öğrenmesi bitmeyen bir okul gibi. Şube sorumluları olarak her eğitimde, salonumuza gelen her kişiyle tekrar tekrar öğrenip; ekip arkadaşlarımıza öğretiyoruz. Öğretisi bitmeyen bir okul aslında. Heyecan verici.

Ghost cut bizim çıkardığımız uygulamalardan biri. Bunu da Ege bölgesinde çok fazla tanıtımını yapıp, uygulayan kişilerden biriyim. Bu uygulamayı seviyorum ve ayrıca ; facelight uygulaması da çok sevdiğim uygulamalardan biri.

- En sevdiğin Garage Organics ürünleri hangileri? Bize bu ürünlerle ilgili verebileceğin farklı bir uygulama önerisi var mıdır?

En sevdiğim Garage Organics ürünleri No.2 ve Hair Balm. İkisi de kesinlikle vazgeçilmezim. Saçı onarıp şekil veren No.2 kokusuyla fark yaratıyor. Hair Balm ise özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi. Deniz ve havuza karşı saçı koruyan, yıpratmayan bu ürün her plaj çantasında yerini almayı hak ediyor.

- Salonu ziyaret eden ya da seni buradan okuyan kadınlara saçları ile ilgili tek bir tavsiye verecek olsan bu ne olurdu?

Tek tavsiye verecek olmak çok zor =) Özellikle bu kadar yıpranmış ve yanlış uygulamalar yapılmış saçlarla karşılaşan biri olarak. Hayatı güzelleştirmeye saçlarınızdan başlayın diyebilirim.

 

Murat Deler'e ulaşmak için 0534 698 81 54

Bodrum / Türkbükü Divan Hotel

T: 0534 698 81 54