Burası Garage Studio!

Burası Garage Studio!

Sizinle Garage Blog aracılığıyla saç bakımı, sezon trendleri, yeni nesil teknikler vb. gibi konularda birçok yazı ile görüş ve önerilerimi paylaştım ama bizi diğer kuaförlerden ve zincirlerden ayıran Garage Studio vizyonuna az değinme fırsatım oldu. Bugün size biraz Garage Hair Repair Studio zincir markamızdan ve bizi sektörden ayıran yanlarımızdan söz etmek istiyorum.  

2015 yılında geçmiş deneyimimi ve sektörde eksikliğini hissettiğim bazı noktaları harmanlayarak Garage Hair Repair Studio’nun ilk şubesini açtım. Bugün 2019’un son günlerindeyiz ve Garage’ın tam 6 şubesi oldu. Ama şimdi biraz daha geriye sarıp baştan anlatalım.  

2015 yılında hali hazırda belirli bir üne kavuşmuş bir kuafördüm ve çok eski dönemlerden beri doğallık benim bu meslekteki çizgim haline gelmişti. Hani en zoru doğal olanı yapmak, doğanın yaptığını taklit etmeye çalışmaktır ya, ben hep deneyerek yeni teknikler geliştirmeye çalışarak en doğalına ulaşmayı hedefledim, hala da öyleyim. Sektörde hissettiğim en önemli eksik de buydu. Çalıştığım salonlarda müşterimiz olan hanımlar hep daha doğal modeller, renkler tarif ediyorlardı. Ama sonuç, bizim mesleğe yerleşen tabiri ile “yapılı” oluyordu. Ve tabii çoğu zaman mutlu eden bir yapılı da olmuyordu. Kuaförden mutsuz ayrılan birçok müşterimiz vardı. Ya da ilk başta mutlu ayrılsa da çok farklı bir renk ya da kesim zamanla ona sorun oluyordu. Mesela çok az zamanı olan bir iş kadınına çok açık sarı bir renk uygulamak gibi. Kuaförünü istediği ya da gerektiği kadar sık ziyaret edemiyordu ve bakımsız gezdiği için aynaya bakmak istemiyordu. Bir bakıma hayatını negatif etkiliyordu bu durum.  

Ben Garage Hair Repair Studio’yu kurarken istedim ki tüm bu hatalı uygulamaları onarayım, insanların saçlarına sağlıklı parlaklığı geri kazandırayım. Garage ismi de bu onarma misyonundan geliyordu zaten. Hem kolay kullansınlar, hem sonuçtan mutlu olsunlar hem de eğer hayat tarzlarına uymuyorsa sürekli kuaföre gelme zorunlulukları olmasın. Tabii bu meslektaşlarım arasında biraz kendi ayağıma sıkıyormuşum izlenimi vermiş olabilir. Ama hangi ilişkide olursa olsun birini bir şeyi yapmaya zorlamak o ilişkinin sonunu hiç hoş getirmiyor. Ben istedim ki herkes mutlu ayrılsın. Kendine uyan, hayatının gidişatına uyan zamanlarda kuaföre gelsin ve tekrar mutlu olarak çıksın.

İşte bugün artık ünü beni ya da kuaför salonlarımızın sınırlarını aşan çeşitli uygulamalar da bu sırada çıktı. Brushlight, Facelight, Ombre, Sombre, Transparan, Pigmentasyon, Sakinleştirici Bakım bunlardan bazıları.  

Garage Hair Repair Studio’da dikkat ettiğimiz en önemli prensiplerden biri dürüst olmak. Yani size yapamayacağımız, sonucu başarılı olmayacak bir şeyin sözünü vermemek. Bu nedenle öncelikle sizi doğru tanıyabilmemizi sağlayan Kişisel Danışmanlık randevu sistemini oluşturdum. 20 dakika kadar süren birebir görüşmelerde önce sizi, renklerinizi, beğenilerinizi, yüz hatlarınızı, giyim zevkinizi ve hayat stilinizi az çok anlamaya çalışıyorum. Böylece hani yukarıda bahsettiğim saçı açık sarı yapılan iş kadını gibi mutsuz olmayın istiyorum. Sizin için tüm bu parametrelere bakarak en doğru olan uygulamalar konusunda ok’leşelim ve öyle işe başlayalım. Bu bizim salonlarımız için çok başarılı bir metod oldu. Hatta sektörün önde gelen, uluslararası saç bakım markalarının dikkatini çekti. Böylece dünyayı gezmeye başladığımız masterclass turlarıyla çalışma sistemimizi yabancı meslektaşlarımıza anlatmaya başladık.  

Garage Hair Repair Studio’nun bir başka özelliği de saçınızın sağlını ön planda tutarak minimum müdahale ile maksimum sonuç hedeflemek. Bu yine çok çalışıp, deneyerek zamanla geliştirdiğimiz tekniklerle mümkün oluyor. Ayrıca fark ettiyseniz genel olarak menümüzde bulunan uygulama adları da bize özel. Çünkü sektörde bilinen teknikler aynı isim altında o kadar farklı uygulanıyor ki akıllar karışıyor. Bizim menümüzden seçilen bir teknik herkes için, tüm salonlarımızda, standart olarak uygulanır (saç tipindeki farklılar göz önüne alınarak) ve aynı sonuçlar alınır. Bu konuda aynı Starbucks ya da başka zincir markalar gibi olmaya özen gösteriyoruz.  

Kısacası Garage Hair Repair Studio zinciri 4 yıl içinde dev adımlarla büyüyen hatta içerisine Türkiye için bir ilk olan kendi saç bakım markasını da sığdıran ve gelişimiyle bana gurur veren yeni nesil bir kuaför markası.  

Eğer daha önce hiç misafirimiz olmadıysanız sizi de en yakın zamanda salonlarımızdan birinde görmek ve Garage dünyası ile tanıştırmak için sabırsızlanıyorum!

Sevgilerimle, 

Ahmet Coban 


Yorum bırak

Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır.