100 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde kargo ücretsiz!
0 Sepetim
Sepete eklendi
  Sepetinizde 1 ürün var
  Sepetinizde 1 ürün var
  Toplam
  Alışverişi Tamamla Alışverişe Devam Et

  Garage Blog — facelight nedir

  Blog Menüsü
  Bu Hatalar Saçınızı (Yani Sizi) Yaşlı Gösteriyor

  Bu Hatalar Saçınızı (Yani Sizi) Yaşlı Gösteriyor

  Yaşlanmak konusunda tek kaygınız yüzünüzde oluşacak kırışıklar ise o zaman saçların gücünü unutuyorsunuz demektir. Çok bakımlı bir cildiniz olsa da, yüz kremlerine, maskelere, yeni nesil serumlara büyük bütçeler ayırıyor olsanız bile saçlarınız genel görünümünüz açısından önemli bir belirleyicidir.

  Yıllarca edindiğim gözlemlere göre yapılan en önemli 4 hatayı sizin için yazdım!

  Saçlar Grileşince Koyu Tonlara Gitmek

  Saçlarımızda beyazlar çıkmaya başlayınca koyu renklere yönelme eğilimi ortaya çıkabiliyor. Çünkü koyu renkleri kafamızda gençliğimiz ile ilişkilendiriyoruz. Hani saçlarımızın çok sağlıklı olduğu, natürel rengi ile kullandığımız dönemler. Öncelikle o anılardan aklımızda güzel kalan aslında renginden daha çok sağlıkla parlıyor olması. Çünkü renginden çok mutlu olsaydık belki sarı tonlara yönelmezdik hiç. Eğer tonunda değişime gitmek istiyorsanız benim size önerim en öndeki, yüzü çerçeveleyen kısmı biraz daha açık kullanmak. Bunun için Facelight uygulamamızı öneririm. Saçınızın %20’lik kısmına denk gelen ön bölümünde kullandığımız açık tonlar yüzünüzü aydınlatacak ve daha dinç gösterecektir.

  Transparan Boya İle Tanışın

  Transparan boya üzerinde çok konuşmadık, aslında haksızlık oluyor. Transparan boya oldukça yumuşak formüllü özel bir boya karışımı ile hazırlanan ve saçınızdaki beyazın görünümünü %80 gibi yüksek bir oranda kıran harika bir çözüm. Diyelim ki saçınızda tel tel beyazlar var ama doğal rengini çok seviyorsunuz. Ben de bir taraftan sizi ne kadar geç boya ile tanıştırırsak o kadar iyi diye düşünüyorum. Bu nedenle bölgesel uygulama ile harikalar yaratan transparan boya öneriyorum. Hem de bu uygulamayı dip boya gibi sık değil de 6-8 haftada bir yaptırmanız yeterli oluyor. Yani transparan boya da Garage markasının vizyonuna uygun, kuaför kölesi yapmayan uygulamalardan biri!

  Saç Bakımını İhmal Etmek

  Aslında yaş aldıkça yüzümüz gibi saçlarımızın da daha fazla bakıma ihtiyacı olur. Çünkü nemini kaybeder, yağ dengesi bozulur ve daha az beslenir. Bu nedenle daha kuru ve kabarık saçlar ortaya çıkar. Bu da yüze sert ve yorgun bir ifade verir. Size önerim saç bakımını asla ihmal etmeyin. Hem size söz, yüz bakımından daha bile basit. En azından ben öyle olması için yeni ve pratik bir sistem geliştirdim. Garage Organics bakım ürünleri Hair Balm ve Hair Serum’u banyo öncesinde kuru saça uygulayabilir ve banyoya girene kadar o saçınızda çalışırken siz işlerinize devam edebilirsiniz. İşte bu kadar basit ve haftada 2 kere yeterli olacaktır. Ayrıca beslenmenize dikkat etmeniz önemli. Eğer saçlarınız çok zayıfladıysa doktorunuza danışarak çinko, E Vitamini ve Biotin gibi takviyelerden faydalanabilirsiniz.

  Ekstrem Renk Değişimleri

  İster bir anda çok açık tonlara gitmek olsun ister renk skalasının en koyularına yönelmek. Saçlarınızda yapacağınız aşırı uçlarda renk değişimleri çok yoğun bakım ister. Ayrıca daha önce yazmıştım, bu tarz değişimlere göre kıyafetlerinizi ve alıştığınız makyaj düzenini de değiştirmeye hazır mısınız? Bazen insanlar yaş aldıkça çok frapan bir kızıl tonuna ya da kuzguni siyaha dönerek bir değişim yaratmak istiyor ama bu hem saçlarınızı çok yıpratıyor hem de yüzünüze çok keskin bir ifade veriyor. Bu tarz ekstrem renkleri, kusurları iyi kapatan bir makyaj olmadan kullanmak oldukça zor.

  Isı Koruyucu Kullanmamak

  Saçlarınızı her gün evde fön, pres, maşa gibi termal aletler ile şekillendiriyorsanız ısıdan koruyan spreylerden kullanmayı ihmal etmeyin. Isı saçınıza en çok zarar veren faktörler arasında yer alıyor. Bunun için yeni nesil formüllere güvenebilirsiniz. Bizim Garage Hair Repair Serimizde bulunan Leave-in Treatment böyle bir ürün. Banyo sonrası saça sıkılan ve durulanmayan bir saç kremi gibi olan Leave-in Treatment hem saçınızı anında nemlendirip yumuşatarak kolayca taramanızı sağlıyor hem de saç tellerinizi ısıdan koruyan bir kalkan oluşturuyor.

  Eğer saçlarınızın sizi yorgun ve bakımsız gösterdiğini düşünüyorsanız, kendiniz en için en uygun değişimi istiyorsanız gelin beraberce konuşalım. Hayatınızı güzelleştirmeye saçlarınızdan başlayalım.

  Sevgiler,

  Ahmet Coban

  2019 Yazının En Gözde Saç Uygulamaları!

  2019 Yazının En Gözde Saç Uygulamaları!

  Artık Mart ayına giriyoruz ve baharın gelmesiyle beraber güneş yüzünü bize dönecek. Bu da genelde yeni mevsimin heyecanını duyduğumuz, yaklaşmakta olan yaz sezonu ile ilgili planlar yapmaya başladığımız günler demek oluyor. Bu yazın kendinizi en güzel hissettiğiniz, en unutulmaz yazınız olmasını istiyorsanız o zaman size daha önce söylediğim gibi: Hayatınızı güzelleştirmeye saçlarınızdan başlayın!

  Bunun için size iki anahtar renk uygulamasından bahsetmek istiyorum: Brushlight ve Facelight.

  Saçınızın rengi ne olursa olsun, ister küllü bir sarı tonu, ister espresso kadar koyu ya da desert red gibi bir kızıl ya da tamamen natürel kendi tonunda, Brushlight ve Facelight uygulamalarından birini seçerek bu yazı ışıl ışıl geçirebilirsiniz.

  Garage Studio’larının Patentli Uygulaması Brushlight İle Sağlıkla Parlayan Saçlar

  Garage Studio’larının en popüler uygulamalarından biri olan Brushlight, saçının natürel tonunu korumak isteyenler için yaz aylarında en doğal, en pratik ve zahmetsiz değişimi vadediyor. Kullanıldıkça, yazın güneş gördükçe daha da güzelleşen Brushlight, aynı zamanda sizi yaz aylarında sürekli kuaför ziyaretinden kurtaracak bir renklendirme. Saçınızın kendi tonundan bir ya da iki ton açığa giderek yapılan bu işlem sonrası çizgili bir görüntü olmaz, saçınız parlaklığını yitirmez ve farklı tonların bir arada doğal geçişlerle uygulanması sayesinde gür, sağlıklı, pırıl pırıl bir sonuç sağlar. Bu uygulamayı inanın her renkte saç için en doğal yorumu ile uygulayabiliriz yani “bana da olur mu?” diye düşünmeyin, gelin en güzeline beraberce karar verelim.

  Facelight İle Yüz İfadenizi Aydınlatın

  Facelight yine salonlarımızın starlaşan uygulamalarından biri. Yüzünüz solgun ve renksiz görünüyorsa, size sürekli yorgun musunuz diye sormalarından sıkıldıysanız o zaman Facelight uygulamamızla yüzünüzü aydınlatabiliriz. Instagram hesabımda paylaştığım bazı fotoğraflardan sonra çok soru ve mesaj alırım. Bunların birçoğu facelight uygulamasına dair karelerden sonra gelir. Bu uygulamada yüzünüzün çevresindeki kısımdan bazı bölümleri highlightlarla ışıldatıyoruz. Neredeyse saçınızın %20 kadar bir bölümü açılıyor. Ama saçların doğru bölümlerini seçmek ve natürel bir parlaklık için optimum tonu belirlemek çok önemli. Göreceksiniz bu uygulama sonrası insanlar size çok canlı ve mutlu göründüğünüzü söyleyecekler ama nedenini de tam çözemeyecekler. O da aramızda kalsın zaten.

  Gelin yeni sezona girerken bu pratik uygulamalardan birini seçerek hayatınıza güzellik katalım.

  Sevgilerimle,

  Ahmet Çoban

  Yaz İçin Saçlarınızı da Forma Sokun!  

  Yaz İçin Saçlarınızı da Forma Sokun!  

  Benim için yılın en güzel aylarından biri geldi. Hem doğum günüm hem de kış boyunca özlemini çektiğimiz ve güneşle tekrar buluştuğumuz harika bir yazın başlangıcını simgeliyor Mayıs. Bu dönemde salonlarımızda artan bir yoğunluk olur. Gri kış günleri boyunca yaz ayları için ışıl ışıl saçların hayalini kuran müşterilerimiz değişim için rotalarını Garage Hair Repair Studio’lara çevirir. 

  Yaz tatilinde güneş değmişcesine, sağlıkla parlayan ve yüzünüzü aydınlatan saçların çekiciliği gerçekten çok az şeyde var. Ama atlamamanız gereken bir şey var. O da SAÇ BAKIMI! Nasıl yaz için diyet yapıyorsunuz, spora gidiyorsunuz forma girerek vücudunuzu bikiniye hazırlıyorsunuz, saçlarınızı da güneşe çıkmak için aynı şekilde forma sokmalısınız. 

  Bunun için düzenli bakıma henüz başlamadıysanız şimdi ilk adımı atmanızı öneririm. Çünkü günler çok çabuk geçiyor ve o hayalini kurduğunuz tatil aslında hemen köşe başında! 

   

  Öncelikle saçlarınız renklendirme gibi çeşitli uygulamalardan geçtiyse ve açıcı ürünler kullanıldıysa, saç telleriniz zayıflamış ve matlaşmış olabilir. Çünkü kimyasallar saç çevresindeki koruyucu dokuyu zedeliyor. Daha bunun tam bir çözümü bulunamadı. Ayrıca kışın sert hava koşulları, sürekli kapalı alanda bulunmak, çevre kirliliği gibi nedenler de yine saçınız için yıpratıcı unsurlardır. Ama siz onları yoğun besleyici formüllerle takviye ederek tekrar güçlü kılabilirsiniz. Bunun için yapabileceğiniz en iyi şey, bulabileceğiniz en doğal ve en az kimyasal içeren ürünlere yönelmek. Çünkü saçlarımızın doğal dokusuna en iyi yine kendi gibi doğal bitki özleri ve yağlar nüfuz edebilir.  

  Bu konuda bazen kayısı, Hindistan cevizi, susam yağı gibi tek tip yağlar kullanmayı önerebiliyorlar. Fakat kompleks hazırlanmış formüller aynı anda birçok işe yarıyor. Tabii ki benim size önerim Garage Organics Hair Serum ve Hair Balm ürünleri. Çünkü içeriğinde dünyanın en kaliteli kaynaklarından, organik tarım yolu ile elde edilmiş saçınızın farklı ihtiyaçlarına cevap veren şifalı bir bitki karması var. Adeta Yıldızlar Karması! 

   

  Gelin biraz da içeriklerine ve kullanım ipuçlarına bakalım: 

  Garage Organics Hair Serum: Hindistan cevizi yağı ile saçları derinlemesine besler. Shea Butter ve Tiare bitkisi saçın hasar görmüş kısımlarını onarmaya yardımcı olur. Argan yağı ile saçın nemini geri kazandırır. Jojoba ile uzamasını destekler. Avokado ve adaçayı ile saçları güçlendirir. Bu serumun en önemli özelliği banyo öncesinde kullanılmak üzere tasarlanmış olması. Size önerim evde kalmayı planladığınız bir akşam kuru saça uygulayın. Saçlarınızı gürlüğüne göre 3-5 parçaya ayırın ve her parçaya nemi elinizle hissedeceğiniz kadar serumu yedirin. En az 15 dakika, ama isterseniz sabaha kadar bekletip banyoda şampuan ile arındırın. Biz salonlarımızda saçı örgü yaparak bekletiyoruz. Belki siz de deneyebilirsiniz. Saçlarınızdan kolayca arındırmak için banyoya girdiğinizde kuruyken şampuanı sürün daha sonra su ile temas ettirin. Çünkü doğal yağ içeren ürünlerde direkt su ile temas halinde bir miktar donma ve zor arınma sorunu yaşanabilir. Ürünü daha detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.  

  Garage Organics Hair Balm: Bu yoğun bakım maskesi çok kurumuş ve hasar görmüş saç uçları için adeta bir “yoğun bakım ünitesi” gibi çalışır. İçindeki Tiare bitkisi saç tellerini içten dışa doğru tamir etmeye yardımcı olur. Defne, folik asit ile saçı besler. Yine Hindistan cevizi ile saçı besler. Shea Butter onarmaya yardımcıdır. İçerisindeki yoğun E vitamini zengin antioksidan etkisi ile çevre kirliliği, zararlı güneş ışınları, aşırı sıcak/soğuk farklılıkları gibi dış faktörlerden gelen hasarlarla savaşır. Ayçiçek yağı ise zengin bir Omega 9, A, B,C,D,E vitamini, kalsiyum, demir, potasyum kaynağıdır saçların yapısını güçlendirir, dış etkilere karşı koruma kalkanı oluşturur, sağlıklı parlaklığını geri verir. Yine serum gibi banyo öncesinde pratikçe saç uçlarına ya da en çok zarar görmüş bölüme uygulayın. Aynı şekilde bekletip, şampuan ile arındırın. Bu ürünü banyo sonrası dalgalı saçta sağlıklı bir saç şekillendiricisi olarak da kullanabilirsiniz. Ürünü daha detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.  

  Bu ürünlerle hem yaza hazırlanabilir hem de tatil günleri boyunca saçlarınızın daha az zarar görmesi için güneş koruyucusu olarak da kullanabilirsiniz. Son önerim de saçları zor tarananlara, özellikle deniz/havuz sonrası sorun yaşayanlara, saçlarını tararken hasar verenlere:  Garage Hair Repair Leave-In Treatment isimli star ürününü plaj çantanızdan eksik etmeyin. Ürünü daha detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.  

  Şimdiden herkese harika bir yaz dilerim! Umarım bu yaz için hayalini kurduğunuz her şey gerçek olur… 

  Sevgilerimle

  Ahmet