100 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde kargo ücretsiz!
0 Sepetim
Sepete eklendi
  Sepetinizde 1 ürün var
  Sepetinizde 1 ürün var
  Toplam
  Alışverişi Tamamla Alışverişe Devam Et

  Garage Blog — Garage Hair Repair Studio

  Blog Menüsü
  Garage Studio’da İki Yepyeni Renk 

  Garage Studio’da İki Yepyeni Renk 

  Garage Hair Repair Studio’nun menüsüne sürekli farklı renkler eklemekten yana değilim. İsteğim güncel trendlerden bağımsız, çok daha zamansız ve uzun dönem menüde kalmaya layık renk karışımları ortaya çıkarmak.  

  Desert red, kurşuni, espresso gibi renkler hep bu düşüncelerle menüye katıldılar ve hala popülerliklerini, güncelliklerini ayrı ayrı sürdürüyorlar. İşte son dönemde iki yeni renk üzerinde çalıştım ve artık tüm Garage Studio’larda ikisini de talep edebilirsiniz.  

  “Aphrodite” ile Yepyeni Bir Kumral Yorumu 

  Biliyorsunuz son dönemde moda dünyasında 1990’ların dönüşü diğer tüm trendlere oranla daha yoğun olarak hissediliyor. Yani geçici bir trend değil de 90’lar daha uzun süreler farklı yönleri ile bizimle olacak gibi, ana akım gibi duruyor. Tabii modanın bir yansıması da güzellik trendlerine oluyor. Müşterilerimizin son dönemde bana en çok sordukları 90’larda revaçta olan doğal, orta kumral tonlar. Anlatmak istedikleri o günlerde popüler olan fındık kabuğuna yakın bir ton. Ama günümüzde sadece fındık kabuğu tonuna boyanmış bir saç çok tek boyutlu kalır. Halbuki ben her zaman farklı ışıltıları, soğuk ve sıcak alt tonları iç içe katarak daha yaşayan, natürel tonlar yaratmak arayışındayımdır. İşte bu arayış sonucunda Aphrodite isimli rengi menümüze ekledik. Fındık kabuğundan esinlenen ama onun daha boyutlusu Aphrodite. İç mekanda az ışıkta soğuk duran, gün ışığında ise sıcak ve sağlıklı bir parlamaya sahip yepyeni bir yorumu. Aphrodite renginin en güzel yanlarından biri saçını bir dönem iki renk kullanmış olanları kumrala dönmek isterken saç uçlarında küflenmiş gibi durma riskinden kurtarması. Birçok ten rengi ile kolaylıkla uyum sağlayan bu renk bence önümüzdeki dönemde Desert red kadar popüler olacak. Bu saç rengini Instagram paylaşımlarımda #aphrodite hashtag’i ile takip edebilirsiniz.  

  Garage’ın En Çarpıcı Tonu “Love”  

  Şubat ayında olduğumuzdan Sevgililer Günü nedeni ile aşk tüm kırmızılığı ile çevremizi ve ruhumuzu sardı! Bunun bizdeki yansıması da Love adındaki derin bir kızıl tonu oldu. Bu renk belki Garage Studio’nun alışılmış natürellik anlayışının biraz dışında ama benim çok sevdiğim bir laf vardır: “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” diye. Çevremiz renksizleştikçe hayatımıza renk katmak için kendimizden başlama fikri hoşuma gidiyor son dönemde. Bu benim gibi sizlerin de hoşuna gidiyor olacak ki Love rengini Instagram hesabımda ilk paylaştığım andan itibaren çok fazla soru ve mesaj alıyorum. Bu rengin hedef kitlesi belki Aphrodite ya da Kurşuni kadar geniş değil. Bana göre en çok beyaz tenlilere uyuyor. Ama yakıştığı zaman da oldukça karakteristik bir hava katıyor.  

  Peki siz kendi saç renginizi bulabildiniz mi? Yoksa hala arayışta mısınız? Eski saç renginizden sıkıldınız mı? Hata yaparım diye değiştirmeye korkuyor musunuz? Ya da yeni değiştirdiniz ama hayalinizdeki gibi olmadı mı? Bu yepyeni iki rengimiz ya da klasiklerimiz arasından gelin sizin saçınıza en yakışan rengi Garage Studio’da beraber keşfedelim. 

  Sevgilerimle

  Ahmet Coban

  İstediğiniz Saçlara Şimdi Sahip Olun!

  İstediğiniz Saçlara Şimdi Sahip Olun!

  Garage Hair Repair Studio’larda bir süredir üzerinde durduğumuz yeni konseptimiz MAKEOVER bu aralar sosyal medya paylaşımlarımda da en çok bahsettiğim konu. Çünkü yapmak istediğimiz size ihtiyacınız olan köklü değişimi yaşatıp mutlu etmek.

  Bazen uzun süredir hatalı giden şeyler olur. Mesela bir kere saçınızı sarıya boyatmışsınızdır ve nasıl dönüş yapacağınızı bilemezsiniz ya da tam tersi koyulardan açıklara dönmek zor gelir. Saçınızda çok sert geçişler vardır ya da aynı şekilde kesiminde çok sert katlar. Bazen bir yanlışı düzeltirken daha büyüğüne neden olunur. İşte sırf bu korku ile hiç dokunmamaya çalışırız. Ama bir taraftan da hayat geçiyor ve aynaya baktığımızda hoşumuza gitmeyen bir görüntü ile yaşamak için bir gün bile çok uzun.

  Bu yanlışları düzeltmek yerine moralinizi bozanlar, gözünüzü korkutanlar olabilir. Ama inanın her hatanın dönüşü o kadar karmaşık yollardan geçecek diye bir şart yok. Bazen küçük bir geçiş, bazen mikro makas darbeleri ile bazen de daha büyük adımlarla saçınızla ilgili kurduğunuz gerçek hayale ulaşabilirsiniz. Hem de hemen.

  Dedik ya hayat geçiyor ve bir gün bile kaybetmek için çok yazık bu nedenle benim en önem verdiğim konu müşterilerimi hayallerindeki saç ile hemen buluşturabilmek. Yani bir kuaför klişesi vardır ya; biraz kullan rengi oturur, biraz uzasın kesimi daha güzel durur. Ama ya olmazsa?

  Bu yüzden saçınızdaki eskiye dayanan ya da daha dün olmuş olsun hataları düzeltmek için uzun süredir denediğimiz ve geliştirdiğimiz birçok farklı teknik ile çözüm üretiyoruz.

  Gelin tanışalım, saçınızdan silmek istediğiniz hatalara beraberce çözüm bulalım. Bazen en pratik çözümlerle ne kadar büyük değişimler oluyor bilemezsiniz. Garage Hair Repair Studio’da MAKEOVER deneyimi ile istediğiniz saçlara ŞİMDİ sahip olmanızı sağlayalım.

  Sevgilerimle, 

  Ahmet Coban

  Hamilelik Dönemi ve Saçlar 

  Hamilelik Dönemi ve Saçlar 

  Hayatımda kendimi en mutlu hissettiğim anlardan biri oğlum Kaan Ali’nin dünyaya geldiği andı. Unutulmaz ve tarif edilemez bir his ve asla geçmiyor. Eylül ayında kendisinin 5. doğum gününü kutladık. O tarifsiz mutluluk hali hala devam ediyor.  

  Tabii hamilelik de eminim çok mutlu geçiyordur fakat saçlarınız ile ilgili çok soru oluyor kafanızda. Bu çok normal çünkü boyalar, çeşitli bakımlar hatta fön hakkında bile çoğu zaman medyada ya da kulaktan kulağa riskli olduğuna dair bilgiler yayılıyor. Fakat müşterilerimizin genel isteği de hamileliklerini bakımlı geçirebilmek. Özellikle saçlarında beyazlama olanlar için bu dönem zor geçebiliyor.  

  Öncelikle bana göre genel kural en az işlem ile bu dönemi geçirebilmek olmalı. Yani eğer yaptırmak zorunda değilseniz, saçınıza dokunmayabilirsiniz. Ama eğer saçlarınızda beyazlar varsa ve aynaya baktığınız zaman kendinizi kötü hissediyorsanız ya da beyaz olmasa bile bu hayat rutininizde varsa sık sık kuaföre giderek mutlu olan biriyseniz, biliyorsunuz bu dönem için psikolojiniz de çok önemli.  

  O zaman sizin için en az riskli işlemleri belirlemeli ve bu süreci iyi bir şekilde geçirmenizi sağlamalıyız. Öncelikle uzmanların en dikkat ettiği dönem ilk 3 ay diye biliniyor. Fakat Amerikan Sağlık Örgütü’nün konu hakkında makalelerini okuduğunuz zaman kullanılan ürünlerin saç derisine nüfuz etmesi ile ilgili büyük bir sakınca görmediklerini asıl önemli olanın kimyasal malzemenin solunması olduğunu görebilirsiniz. Yani iyi havalanan bir ortamda yapılan saç işlemleriyle ilgili pek bir sorun görülmüyor. Kuaförünüzden size işlem yapılacak mekanın çok iyi havalandırılmasını talep edebilirsiniz. Bu, Garage Studio’ları için önemli bir hizmet standartıdır. Hamile ya da değil tüm müşterilerimiz için işlem yapılan alanın en iyi şekilde havalandırılmasına dikkat ederiz.  

  İşte Hamilelik Dönemi İle İlgili En Çok Gelen Sorular ve Cevapları! 

  Hamilelik döneminde beyazlayan saçlarım için en zararsız uygulama nedir? 

  Hamilelik döneminde beyazlayan saçlarınız için yaptırabileceğiniz en masum renklendirme işlemi transparan boyadır. Garage Studio’ların menüsünde uzun süredir bulunan bu popüler uygulama aslında saçındaki beyazı daha doğal kapatmayı tercih edenlerin yıllardır tercihi. Bu özel teknik ile az kimyasal kullanılarak hazırlanan boya formülü sayesinde saçınızın beyazlarını %60-70 oranında kapatabiliyoruz.  

  Saçımda röfle vardı, hamilelik döneminde nasıl devam etmeliyim? 

  Röfleyi dipten uygulamak yerine diplere dokunmadan, doğal saç renginiz ve röfleli alan arasında iyi bir geçiş işlemi ile iki rengi birbirine homojen olarak bağlayabiliriz. Böylece doğal renginize geçerken sert bir dönüş yaşamazsınız.  

  Saçımda açık renk boya var diplerimi nasıl uydurabilirim? 

  Saçınızın tamamında açık bir ton varsa saç dipleriniz ve diğer kısımların renklerini birbirine yaklaştırmak için pigmentasyon uygulamamız var. Böylece doğal dip rengi ile boyalı alan arasında natürel bir uyum yakalayabiliyoruz.  

  Hamilelik döneminde fön çektirmenin zararı var mı?  

  Hamilelik dönemi ya da değil yoğun ısı veren uygulamalar ile saçınıza her zaman zarar verebilirsiniz. Size önerim saçınıza sıcak bir işlem yapılacaksa (fön, maşa vs.)  derecenin 150’nin üzerine çıkmaması. Biz bunun için 150 derecede bile harika saçlar yapmamızı sağlayan Dyson Supersonic serisi ile çalışmaya özen gösteriyoruz.  

  Hamilelik sırasında hangi saç bakımı ürünleri kullanılabilir? 

  Bu dönemde düzenli saç bakımı yaptırarak saçınızın renginin solmasını engelleyebilir, boya renginizi daha uzun kullanabilirsiniz. Yani az işlem yaptırmak için hamilelik döneminde düzenli saç bakımı yaptırmak iyi bir taktik olabilir. Bunun için size önerim formülünde hiçbir zararlı kimyasal içermeyen, Cosmos Organic sertifikalı Garage Organics saç bakım ürünlerini tercih etmeniz. Garage Studio’larında da bu ürünler ile organik saç bakımı deneyebilirsiniz.  

  Son bir ekleme de yine Garage Studio’larında Garage Organics vücut serini kullanarak manikür ve pedikür yaptırabilirsiniz. Bize gelen hamile müşterilerimiz özellikle ayak ve bacak bölgesindeki şişmeler ve kas ağrıları için Garage Organics Relief Lotion ile yaptığımız pedikür uygulamamızdan çok mutlu oluyorlar. Denemenizi tavsiye ederim. 

  Tüm bu işlemler ve daha fazlası için hamileliğiniz süresince sizi Garage Studio’larında ağırlamaktan mutluluk duyarız!  

  Umarım harika bir hamilelik dönemi geçirir, çocuğunuzu sağlıkla kucaklarsınız :) 

  Sevgilerimle,

  Ahmet Coban 

  Garage Artık Acıbadem’de

  Garage Artık Acıbadem’de

  Garage Hair Repair Studio’yu çok hızlı değil de, emin adımlarla büyütmek istediğime belki yazılarımdan birinde değinmişimdir. İşte bu emin adımlardan biri de Acıbadem şubemiz. Neden Acıbadem derseniz? Çünkü hem sizden gelen istekleri can kulağıyla dinliyoruz hem de Caddebostan ile başlayan Anadolu yakası maceramızdan yakaladığımız güzel tempoyu daha da arttırmak istedik. 

  Geçtiğimiz ay Etiler şubemizden tanıdığınız Mustafa Akkuş yönetiminde açılan Garage Hair Repair Studio Acıbadem, daha ilk günlerden sosyal medya üzerinden duyurmamızla harika bir ilgi ile karşılandı. İstanbul’da trafik yüzünden uzak kaldıklarımızın böylece gönlünü almış olduk.

  Acıbadem şubemiz Garage Markası’nın tüm alametifarikalarına sahip. Markamızın sinyeleşmiş salon dekorasyonundan genç ve yetenekli ekibine, popüler uygulamalarından lezzetli kahvelerine, Garage Organics ürünlerinden kişisel danışmanlık randevularına (yani kısaca ben Ahmet Çoban’a :)) hiçbir eksiği yok. Hatta en yeni gözbebeğimiz olduğu için bir tık fazlası bile var. 

  Sosyal medya’dan yoğun takip edilen hesabı @mustinnn https://www.instagram.com/mustinnn/?hl=en ile tanıdığınız Mustafa Akkuş ve ekibi saçınızda harikalar yaratmak ve hayatınızı güzelleştirmeye saçlarınızdan başlamak için Acıbadem şubemizde sizi bekliyor. 

  Ben de umarım yakın gelecekte yeni heyecanlar ve taptaze projeler ile size buradan seslenmeye devam edeceğim. Her zamanki gibi ilgi gösterip okuduğunuz için teşekkür ederim.

  Sevgilerimle

  Ahmet Coban 

  Garage Hair Repair Studio - Acıbadem

  Acıbadem Mah. Acıbadem Cad. No: A/230 Üsküdar / İstanbul

  T: 0216 519 29 50 

  Kıvırcık Saçlar İçin 5 Altın Öneri

  Kıvırcık Saçlar İçin 5 Altın Öneri

  Kıvırcık saçları olanlar çoğu zaman saçlarından en çok şikayet edenlerdir. Evet, düz saçlara göre bakımı biraz daha zordur ama çevrelerinde birçok insan da onların dalgalarına özenir. Çünkü eğer doğru bakım ve şekillendirme önerilerine uyarsanız, aslında kıvırcık saçlar en güzel aksesuarınıza dönüşebilir. İşte dalgalarınızla harikalar yaratmak için 5 altın öneri!

  Saç Kesimi Kuru Olarak Yapılmalı

  Saçlarınızı ıslak ve taranmış olarak kestirirseniz kuruyup, dalgalandığı zaman nasıl şekil alacağını kestiremezsiniz. Böylece çok katlı ya da tam tersi az katlı, dalgaların iyi görünmenin aksine kabardığı ve sorun olduğu bir saçla kalabilirsiniz. Halbuki saçınız kuru olarak kesilirse nihai sonuca en yakın versiyonunu görebilirsiniz. Bir de size saç kesimi ile ilgili naçizane diğer önerim; bir ünlüden, sosyal medyadan vs. örnek alacaksanız kendi kıvırcığınıza, saç dalganıza uygun birini seçin ve kesimden sonra saçlarınızı kıvırcık bıraktırın. Tabii ki düzleştirici fön vs. yapılabilir. Ama ilk anda kullanışlı mı anlamak ve gerekiyorsa kısa sürede düzelttirmek için doğal dalgası ile bırakmak daha sağlıklı olacaktır.

  Doğru Saç Kurutma

  Kıvırcık ve dalgalı saçlar düzlere oranla daha kurudur ve elektriklenip  kabarmaya daha yatkındır. Bu nedenle size önerim saçlarınızı doğal olarak kurutmak. Ama eğer bir sağlık sorunundan dolayı ya da zaman kısıtlaması nedeni ile doğal kurutma imkanınız yoksa Dyson Supersonic tarzı saçınıza zarar vermeyen yeni nesil bir kurutucuya yatırım yapabilirsiniz. Göreceksiniz uzun yıllar rahatlık sağlayacak bir yatırım olacak.

  Saçınızı Doğru Tarak İle Tarayın

  Saçınızı ıslakken tarayın ve ince dişli tarak veya fırçaların yerine kalın olanlarını tercih edin. Hatta çoğu zaman parmaklarınızla tarayabilirsiniz. Eğer çok dolanıyor ve tararken zorluk çıkarıyorsa, saçlarınızı koparırcasına taramak ve hasar vermek yerine (bir durup, derin bir nefes alın ve) mutlaka yumuşatan  kolay taranmasını sağlayan bir ürün kullanın. Mesela Leave-in Treatment No.2 bu anlamda kurtarıcınız olacak.

  Saç Şekillendiriciyi Islakken Uygulayın

  Kıvırcık saçlar kurudukça elektriklenip kabardığı için saç şekillendiricilerini henüz saç ıslakken devreye sokmak önemli. Benim size tavsiyem Garage Organics serisindeki Hair Balm. Bu ürünü ilk başta bakım maskesi olarak tasarlamıştık ama aynı zamanda saçınızı hem besleyen, hem de nemini hapsederek harika bukleler yaratan yapısı ile çok başarılı bir kıvırcık saç şekillendiricisi. Banyodan çıktığınızda saçınız yarı ıslakken bu ürün ile şekillendirebilirsiniz.

  Bu İçeriklerden Kaçının

  Kıvırcık saçların son ihtiyacı olan şey daha da çok kurutan içerikler. Size önerim sülfat ve alkolden kaçının. Ayrıca içinde yoğun tuz içeren sörf spreyler ve kuru şampuanlar da sizin saçınızın düşmanı! Son olarak saçlarınızı her gün yıkamak yerine araya bir ya da iki gün koyabilirsiniz.

  Sevgilerimle

  Ahmet Coban